Διακρίσεις Μαθητών του Ανατόλια στους Κολυμβητικούς Αγώνες

Δέκα μαθητές του Κολλεγίου Ανατόλια πήραν μέρος στους ετήσιους σχολικούς κολυμβητικούς αγώνες Ανατολικής Θεσσαλονίκης που πραγματοποιήθηκαν το Φεβρουάριο στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο, μεταξύ των οποίων αρκετοί πέτυχαν σημαντικές διακρίσεις.

Συγκεκριμένα στους αγώνες των Γυμνασίων διακρίθηκαν οι:

• Θόδωρος Κανάκης, μαθητής της Β’ τάξης που κέρδισε την 1η θέση στο αγώνισμα των 100 μ. ύπτιο, με χρόνο 1:08:00
  • Ιωάννα Μπόλκα, μαθήτρια της Γ’ τάξης που ήρθε 1η στο αγώνισμα των 200μ. πρόσθιο, με χρόνο 3:02:89
  • Κωνσταντίνος Μπάμπης, μαθητής της Β’ τάξης που ήρθε 3ος στα 400 μ. ελεύθερο, με χρόνο 4:57:00

Στους αγώνες Γυμνασίων συμμετείχαν επίσης οι μαθητές:

• Ξένια Μπαλαβίγια, Α’ τάξη, στα 100 μ. ύπτιο
  • Κωνσταντίνος Λάμπρου, Β’ τάξη, στα 200 μ. πρόσθιο
  • Γιώργος Κουδέρης, Β’ τάξη, στα 50 μ. ελεύθερο
  • Άγγελος Μαντελάκης, Β’ τάξη, στα 50 μ. ελεύθερο

Στους αγώνες Λυκείων, συμμετείχαν οι μαθητές:

• Λάμπρος Γκλαβόπουλος, Α’ τάξη, στα 100 μ. ελεύθερο
  • Γιώργος Αρώνης, Β’ τάξη, στα 50 μ. ελεύθερο
  • Θεοδόσης Φαμπρίκης, Α’ τάξη, στα 100 μ. πεταλούδα

Συνοδός των μαθητών στους αγώνες ήταν η κα Φένια Αλεξιάδου, καθηγήτρια φυσικής αγωγής του Κολλεγίου Ανατόλια.